PRZEJDŹ NA STRONĘ DLASZPITALI.PL DLASZPITALI.PL

Arjo Alenti

Kategoria: akcesoria medyczne, rehabilitacja, wyposażenie oddziałów szpitalnych

Krzesło Alenti zostało zaprojektowane w taki sposób, aby umożliwić wykonanie pełnego cyklu kąpielowego, zachowując przez cały czas ergonomiczną pozycję roboczą.

Alenti umożliwia opiekunowi pracującemu w pojedynkę podniesienie pacjenta lub pensjonariusza z brzegu łóżka lub wózka i przeniesienie go bezpośrednio do wanny i z powrotem. Krzesła Alenti można także używać do korzystania z prysznica, toalety i wykonywania innych zabiegów higienicznych, dzięki czemu wymagają one rzadszego przenoszenia.

Dzięki zastosowaniu krzesła Alenti pacjent lub pensjonariusz może bezpiecznie siedzieć podczas przenoszenia z wanny i do wanny, co zmniejsza ryzyko upadku.

Przeznaczone do obsługi przez jednego opiekuna
Alenti umożliwia opiekunowi pracującemu w pojedynkę przeniesienie pacjenta lub pensjonariusza z brzegu łóżka lub wózka bezpośrednio do wanny. Można go także używać do wykonywania innych zabiegów higienicznych, takich jak mycie włosów, korzystanie z prysznica lub toalety. Dwa zestawy elementów sterujących umieszczonych na podstawie i pilocie pozwalają opiekunowi obsługiwać urządzenie, pozostając blisko pensjonariusza. Płynna praca kółek, hamulce centralne i składane uchwyty ułatwiają wykonywanie manewrów.

Regulacja wysokości
Duży zakres regulacji pozwala dostosować krzesło do potrzeb pensjonariuszy różnego wzrostu. Wbudowana funkcja łagodnego uruchomienia.

Oparcie
Zapewnia dodatkowe podparcie i można je założyć po dowolnej stronie krzesła Alenti.

Anatomiczna konstrukcja siedziska
Zwiększa komfort i pomaga pensjonariuszom w samodzielnym zajęciu odpowiedniej pozycji.

Ładowane akumulatory
W zestawie znajdują się dwa akumulatory i prostownik, więc podczas ładowania jednego akumulatora zawsze można używać drugiego.

Opcjonalna zintegrowana waga
Wysoko precyzyjna pokładowa waga elektroniczna, której można używać do ważenia pensjonariuszy.

Arjo Polska

Arjo Polska

02-823 Warszawa, Salsy 2